informacje dla zamawiającego

1. Podać ilość płyt i wybrany wymiar płyt z betonu lub wymiary ścian na których mają być układane płyty (wykonujemy klientom rysunki aby dobrać odpowiedni wymiar płyt). Mamy spory asortyment wymiarowy co pozwala nam na optymalne wykorzystanie powierzchni ściany.

Przykład: Mając ścianę o dł. 375cm i chcąc zastosować najczęściej stosowane płyty 120×60 wychodzi nam 120×3=360cm. Pozostaje 15cm wolnej ściany. Mamy płyty tzw. dobijające, które pozwalają na uzupełnienie ściany pełnym elementem bez wykonywania małych, średnio wyglądających docinek. Stosujemy wtedy 2 płyty 120×60 i jedną płytę 146×60. Problem 15cm docinki znika.

2. Podać wybrany kolor. Polecamy kolor naturalny (jasny szary) gdyż się najlepiej prezentuje i jak podpowiada nazwa jest naturalny bez pigmentów.

3. Zastanowić się nad opcją montażu: niewidoczny czy widoczny niewidoczny płyty przyklejane są do ściany na kleje bez widocznych kotew mocujących. Montaż taki możemy zastosować na ścianach o dobrze przygotowanym podłożu. Nie mogą to być ściany ze słabym, odpadającym lub głuchym tynkiem lub ściany z gładziami lub pomalowane. Ściany źle przygotowane nie wykluczają montażu niewidocznego aczkolwiek wymagają odpowiednich zabiegów przygotowujących ścianę pod montaż płyt z betonu architektonicznego. Widoczne mocowanie płyt z betonu architektonicznego jest wykonywane za pomocą kołków rozporowych. Płyty muszą mieć nawiercone otwory pod śruby/wkręty a następnie płyty są przykręcane mechanicznie do ściany. Jest to najlepszy i najprostszy sposób przymocowania betonu na ścianę, gdzie jej powierzchnia jest wątpliwa. Aby zakryć łeb wkręta można zastosować zaślepki ze stali nierdzewnej.

4. Podać adres dostawy, miejscowość.

 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami: